18 серпня 2013 року відбулася грандіозна подія для невеликого українського села, в якому пройшли вже другі відкриті змагання зі Street Workout.

Проводився цей захід завдяки ініціативі та чудовим організаторським здібностям учасника команди ARIZONE, лідера руху Street Workout в с. Біловіж, учасника шоу «Майдан’с» Віталія Савчука. Дуже захоплива та вражаюча програма виступів; веселі, дружні хлопці та дівчата, купа емоцій та вражень для жителів села.

В поліське село Біловіж приїхали позмагатися прихильники здорового способу житття з різних куточків України. Вони вразили своєю підготовленістю глядачів, які поз’їжджалися також і з найближчих сіл задля споглядання незабутніх моментів, які того були варті! Затамувавши погляд, із захопленням люди дивилися на грандіозні показові виступи найсильнійших воркаутерів Рівненської області, ба, навіть із столиці були присутні запрошені гості!

Street Workout (воркаут) — на сьогодні популярний масовий рух, заснований на заняттях фізичною культурою на турніку та брусах в шкільних дворах, парках, спортивних площадках в міській забудові.

Змагання в селі Біловіж Рівненської області були приурочені до Дня незалежності України. Все дійство відбувалося на території спортмайданчику Біловізької середньої школи. Програма змагань розпочалася зі слів організатора цього спортивного заходу — 19–річного мешканця села Савчука Віталія, де він подякував всім присутнім, хто дістався в таку глибинку, голові сільської ради — Козаченко Наталії Іванівні та всім, хто допомагав організувати такі змагання, підприємцям, які допомогли матеріально та призами для переможців. Окремо було оголошено подяку за допомогу Герасимчуку Анатолію Андрійовичу – засновнику і головному редактору газети “UАргумент”.

Наше інтерв’ю — з організатором цього спортивного свята Віталієм Савчуком.

—    Віталію, розкажи про себе та про те, як воркаут потрапив у село Біловіж.

— На сьогодні я — студент, а Біловіж — моє рідне село.  Після 9 класу я випадково пішов освоювати спеціальність «Оператор комп’ютерного набору» у Володимирецькому вищому професійному училищі, а там також випадково почав ходити займатися на звичайних турніках з ініціативи мого друга та одногрупника Сергія Хмарука. На той час я був дуже худющим та нещасним 16–річним хлопчиком — що і підштовхнуло мене іти займатися собою, своїм тілом. Тоді мені і на думку не спадало щось більше, ніж просто звичайні підтягування та віджимання на брусах. Займалися ми разом в дусі змагань, що і було для мене цікавим та незвичайним. Але після декількох місяців тренувань почав помічати за собою зміни — з’явилося більше сили, а кількість повторів збільшувалась! Потроху збільшувалася і м’язова маса. Тоді–то я і втягнувся в тренувальний процес, та так, що вже і дня не міг прожити, щоб не забігти на турніки та не зробити декілька повторів! З часом познайомився на площадці із новими друзями (Годунок Юрій, Бігун Св’ятослав, Деркач Ярослав, Дячук Андрій та ін.), з якими впродовж трьох років тренувався на площадці. Першим моїм елементом, що я вивчив на турніку, була «скльопка» — простий елемент, з якого все і почалося! Згодом освоїв «вихід на дві руки», а потім доводилося шукати більш складні елементи, які брав та вивчав із відеороликів в інтернеті — наприклад, такий видовищний елемент, який в народі називають «сонечко».

Коли я приїхав на канікули додому, на той час в Біловіжі і знати не знали про такий молодіжний рух — Street Workout! Першим, хто почав зі мною займатися в селі, — став Трохимчук Ігор (старшокласник місцевої школи). Згодом до нас почали долучатися інші хлопці, наша команда поповнилася до 7 чоловік, найменшому з них, Владу Кулакевичу, було 10 рочків! Тепер в нашій команді 13 чоловік, з яких — 3 дівчини приблизно мого віку! Так–так, дівчата теж хочуть займатися з нами та мати красиву фігуру)) От, власне кажучи, таким чином воркаут потрапив у Біловіж!

—    А в Києві вчишся на вчителя фізкультури?

— Ні, працювати вчителем фізкультури не бажаю, оскільки в мене більш грандіозні плани — пропаганда здорового способу життя, спорт в маси, відродження сильного слов’янського народу! А вчуся в Національному університеті харчових технологій м. Києва на 2–му курсі за спеціальністю «Технолог по підготовці та переробці цукру і води». Навчанню намагаюся надавати достатньо часу, щоб розвиватися не тільки фізично, а й розумово. У себе в університеті створив групку людей, які займаються воркаутом. Разом з ними вже неодноразово брали активну участь у культурному житті університету, де проводили показові виступи. Всім дуже подобається бачити такий оригінальний жанр в стінах університету. У себе в гуртожитку провів відкриття спортзалу, аби було місце, де кожен, хто там проживає, міг іти і тренуватися! Відкриття спортзалу провели зі змаганнями та показовим виступом від університетської команди по воркауту!

Після навчання завжди їду в Гідропарк, де знаходиться спортивний майданчик для заняття воркаутом! Весь свій вільний час проводжу там із друзями, де ми разом тренуємося, спілкуємося та просто чудово проводимо свій час! В Києві та області проводимо змагання, відкриваємо спортплощадки, проводимо відкриті тренування в Гідропарку, Майдані Незалежності та інших популярних місцях, де любить відпочивати молодь. Брав участь у проекті «Майдан’с», що на телеканалі «Інтер», де ми разом із київською збірною показували воркаут–шоу! Моє життя в столиці дуже насичене)

З нового навчального року в моїх планах реконструювати та відновити спортивну площадку, що за гуртожитком, провести змагання вже між факультетами університету, на які зможу запросити Київську команду для показового виступу.

—    А з якого віку можна почати займатися воркаутом?

— Воркаутом можуть займатися з дитинства, як, наприклад, наш Владік (якому 11 рочків на даний момент, і який показує такі результати, які мало хто може повторити із дорослих). І, скажу Вам, що будь–який вік підходить, щоб почати тренуватися, адже це оздоровча фізкультура, якою займалися ще наші з Вами діди та прадіди — ГТО в Радянському Союзі і багато інших прикладів, коли люди масово займалися на спортивних площадках. Це згодом цей рух занепав і настали тяжкі 90–ті…

— Скільки треба щонайменше часу (місяців, років), щоб зробити собі фігуру, подібну твоїй?

Я займався нерегулярно і не прагнув мати надто великі показники та досягнення в розвитку фігури — але що є то є! Тому–то, щоб вже слідкувати за якимось змінами у своєму організмі, достатньо регулярно походити декілька місяців на турніки та бруси — і результат буде говорити сам за себе! Але тут дуже важливу роль грає також правильне та збалансоване харчування! Я займаюся майже чотири роки. Було багато невдалих моментів та поразок, на яких я вчився та набував досвіду.

— Який графік занять?

— Кожен складає сам для себе оптимальний графік занять, який підійде до того чи іншого режиму дня! Декому краще займатися зранечку, комусь надвечір! Я намагаюся займатися кожного дня ввечері, з 6 до 8 години! Це, як на мене, той час, коли організм людини найбільш витривалий до силових навантажень. Займаюся по–різному: від однієї до чотирьох годин на день. Один день присвячую технічним елементам (відпрацьовую техніку та виконання тих чи інших елементів); наступного дня займаюся чисто силовими вправами. Обов’язково перед кожним тренуванням виділяю півгодини для того, щоб розігрітися (розминка), щоб не травмувати себе під час навантажень!

— Чи вживаєте стимулятори спортивні різні?

— Не вживаю і нікому не раджу, адже притримуюся певних принципів, що кожна людина здатна досягнути певних успіхів і без цього всього, просто на це потрібен час і терпіння!

— Чи вживаєте алкоголь?

— Не вживаю! Противник алкогольних напоїв та іншої зарази, від якої деградує наша нація.

— А як дивляться на вас в селі? Чи не вважають білими воронами чи якоюсь сектою?

— В селі відносяться шановано! Спочатку, може, трохи думали, що я помішався на цьому, але згодом нас ставало більше і більше, і тому ми — єдина твереза компашка, яка тверезо та з розумом дивиться на цей світ, в порівнянні з іншими.

— І навіщо це вам — хіба не краще відтягнутись десь на природі, чи в барі, з пивцем?

— Для мене це мій стиль життя — коли в мене поганий настрій чи щось інше, то іду займатися, таким чином я отримую задоволення від тренувань, від спілкування з друзями та просто чудово проводимо час разом! А на природу з собою завжди беремо сік та солодку воду!

— А в селі є спортзал?

— Спортзалу немає. Проте хотілося б мати, адже в холодну пору року не завжди вийдеш на спортплощадку! Молоді в нас дуже багато, тому в спортзал знайшлося б багато охочих піти позайматися! Добре, що є старенька спортплощадка біля школи — єдине місце, де можна нормально та з користю провести свій вільний час! Знаходиться вона в кінці села — що не дуже зручно для більшості, хто хотів би займатися!

— А ще якимось видом спорту в селі хтось серйозно займається?

— Не помічав такого! В кого ще нема сім’ї, то по барах та по клубах вештаються)

— А в інших селах району, області?

— Там ситуація така ж сама! Потрібно рятувати молодь від деградації, показати їм гідну альтернативу, чим ми і займаємося вже другий рік поспіль в Біловіжі!

— Ви вчитесь, а потім залишитесь в місті. А як тоді біловізький воркаут — не загасне? Які перспективи?

— Я планую щорічно проводити спортивні змагання в Біловіжі, щоб мотивувати молодь до нових досягнень! Такі, як були проведені цього року! Надіюся на свій проект, який носить назву «Молодь обирає спорт», що знайдуться такі люди, які зрозуміють все становище, зможуть підтримати наші ініціативи та плани!

***

18 серпня команда Віталія в складі 13 чоловік (з них 3 дівчини) підготувала цілу театральну постановку, яка дуже вразила своїм повчальним змістом: головний персонаж Віталій намагається добитися серця дівчини, підійшовши до неї із пляшкою пива в руках в нетверезому стані. Та стояла, читала книжку, а побачивши його, здивувалася та відштовхнула, тільки–но він підійшов та спробував зробити перші кроки для знайомства.  Головний герой, не встоявши на ногах, впав на землю, а дівчина показала йому рукою в сторону снарядів (турніків), де вже займалася групка юних хлопчаків! Тим самим дала знати йому, що вона не бажає мати нічого із такими як він, що краще нехай кидає всі свої шкідливі звички та поміняє своє життя. Герой почав займатися на турніках — і був нагороджений увагою дівчини.  Все дійство супроводилося неймовірними фізичними трюками від всієї команди.

Продовженням свята став показовий майстер–класс від Артема Петрова — учасника колективу «WORKOUT», переможців талант–шоу на телеканалі СТБ «Україна має талант» четвертого сезону та Андрія Мамчура — представника Рівненської області, учасника Міжнародного фестивалю «Здорового способу життя» в Дніпропетровську цього року.

Також були проведені змагання з фрістайлу (вільному виступу), де кожен зміг показати те, що вміє. Після проведення фрістайлу виступила команда «Art of Streets» з м. Костопіль, яка вразила неймовірними акробатичними трюками, складністю виконання, видовищністю. По завершенню люди гучно аплодували та викрикували хлопцям: «Молодці! Молодці! Молодці!».

В перерві вправи із 16–кілограмовою гирею показав Кирчук Віктор із м. Костопіль. Це було щось неймовірне, коли гиря перелітала з руки в руку! Завершив він тим, що із зав’язаними очима повторював деякі трюки!

А як виступали дівчата!!

Далі продовжили проведення змагань в таких номінаціях:

Підтягування на перекладині,

Віджимання на бруссях,

Віджимання від підлоги,

Вис на перекладині,

Стійка на кулаку.

Суддівську колегію склали Артем Петров, Влад Олейніков (організатор команди «Art of Street’s» м. Костопіль) та Віталій Савчук.

Учасники виступали в двох категоріях  — до 15 років та від 16 років.

Визначили таких переможців в номінаціях:

Категорія «фрістайл» до 15 років

1 місце — Кулакевич Влад (11 років, с. Біловіж);

2 місце — Павлушенко Адам (15 років, с. Біловіж);

3 місце — Трохимчук Андрій (13 років, с. Біловіж);

Категорія «фрістайл» від 16 років

1 місце — розділили Пацула Василь (20 років, м. Костопіль) та Трохимчук Ігор (17 років, с. Біловіж);

2 місце — Захожий Дмитро (22 р., м. Костопіль);

3 місце — Ступницький Ігор (16 років, м. Костопіль).

Категорія «Підтягування на перекладині» до 15 років

1 місце — Павлушенко Адам (15 років, с. Біловіж) — 23 рази

2 місце — Трохимчук Андрій (13 років, с. Біловіж) — 17 разів

3 місце — Радчук Саша (14 років, смт. Рокитне) — 15 разів

Категорія «Підтягування на перекладині» від 16 років

1 місце — Радчук Андрій (17 років, смт. Рокитне) — 31 раз

2 місце — Никитюк Дмитро (18 років, с. Біловіж) — 28 разів

3 місце — Дячук Андрій (19 років, смт. Володимирець) — 27 разів

Категорія «Віджимання на брусах» до 15 років

1 місце — Павлушенко Адам (15 років, с. Біловіж) — 20 разів

2 місце — Павлушенко Дмитро (13 років, с. Біловіж) — 19 разів

Категорія «Віджимання на брусах» від 16 років

1 місце — Трохимчук Ігор (17 років, с. Біловіж) — 45 разів

2 місце — Таргонський Роман (21 років, с. Біловіж) — 40 разів

3 місце — Захожий Дмитро (22 років, м. Костопіль) — 35 разів

Категорія «Віджимання від землі» до 15 років

1 місце — Кулага Влад (14 років, с. Біловіж) — 60 разів

2 місце — Павлушенко Дмитро (13 років, с. Біловіж) — 51 разів

3 місце — Кулакевич Влад (11 років, с. Біловіж) — 50 разів

Категорія «Віджимання від землі» від 16 років

1 місце — Пацула Василь (20 років, м. Костопіль) — 87 разів

2 місце — Захожий Дмитро (22 років, м. Костопіль) — 70 разів

3 місце — Радчук Андрій (17 років, смт. Рокитне) — 65 разів

Категорія «Стойка на кулаці» до 15 років

1 місце — Павлушенко Дмитро (13 років, с. Біловіж) — 6, 06 хвилин

2 місце — Павлушенко Адам (15 років, с. Біловіж) — 3, 36 хвилин

3 місце — Кулага Влад (14 років, с. Біловіж) — 0,55 хвилин

Категорія «Стойка на кулаці» від 16 років

1 місце — Бігун Святослав (18 років, смт. Володимирець) — 6, 09 хвилин

2 місце — Ловин Валентин (18 років, м. Кузнецовськ) — 3, 01 хвилин

3 місце — Павлушенко Павло (16 років,с. Біловіж) — 3, 48 хвилин

Категорія «Вис на перекладині» до 15 років

1 місце — Павлушенко Адам (15 років, с. Біловіж) — 61 сек.

2 місце — Радчук Олександр (14 років, смт. Рокитне) — 55 сек.

3 місце — Кулага Влад (14 років, с. Біловіж) — 40 сек.

Категорія «Вис на перекладині» від 16 років

1 місце — Дячук Андрій (19 років, смт. Володимирець) — 75 сек.

2 місце — Радчук Андрій (17 років, смт. Рокитне) — 60 сек.

3 місце — Захожий Дмитро (22 років, м. Костопіль) — 53 сек.

В своєму виступі Віталій Савчук наголосив на тому, що написав проект по Біловізькій сільській раді (с. Мушні, с. Купель, с. Біловіж), який має на меті побудову спеціалізованих спортмайданчиків та спортзалів для безкоштовного заняття спортом та проведення змагань на районному рівні. Надалі він буде шукати будь–яку підтримку для його реалізації.

Було надано слово голові сільській раді — Козаченко Н. І, яка подякувала всім гостям за присутність та окремо організатору — Віталію, за його пророблену працю, за внесок, за розвиток та оздоровлення, за той приклад, який він дає молодому населенню в Біловіжі і не тільки.

По завершенню була зроблена колективна фотографія уже з переможцями змагань!

Анатолій БУРИЙ,
UАргумент

А це відео і фото — з минулорічних змагань:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *