15 січня у Донецькому юридичному інституті МВС України відбулася зустріч курсантів факультету кримінальної міліції із заступником начальника УКР ГУМВД України в Луганській області майором міліції Віталієм Вікторовичем Тарасовим.

Курсантській аудиторії було цікаво послухати про ті зміни у практичній діяльності міліції України, які прийшли з прийняттям нового КПК. Зустріч проходила у межах не просто лекції, а бесіди. Курсанти мали змогу поставити запитання, які виникали у ході розповіді майора міліції Віталія Вікторовича Тарасова.

— 20 листопада набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Прийняття цього закону стало революційним кроком для нашої держави. Перебудова кримінального судочинства ставить нові вимоги перед працівниками правоохоронних органів, а адаптація до вимог нового законодавства є досить тривалим та трудомістким процесом. У зв’язку з реформуванням кримінального процесуального законодавства до повноважень слідчого у кримінальному провадженні віднесено проведення негласних слідчих (розшукових) дій, що тісно пов’язані з питаннями забезпечення відповідного режиму таємності та збереження державної таємниці. Розслідування кримінального правопорушення розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, змінено момент, процедуру та порядок початку досудового розслідування. Відповідно до нового КПК України значних змін зазнав й інститут закінчення досудового розслідування, – розповів курсантам Віталій Вікторович Тарасов.

До майбутніх правоохоронців звернувся й начальник факультету кримінальної міліції підполковник міліції Сергій Петрович Пекарський. Він розповів про власний практичний досвід роботи. Звернув увагу на позитивність таких зустрічей, адже у їх ході молоде покоління правоохоронців може черпати знання, готуватися до практичної діяльності, радитися з досвідченими міліціонерами.

У Донецькому юридичному інституті МВС України традиційно проводяться зустрічі курсантів з представниками органів внутрішніх справ України. Керівництво навчального закладу піклується про підготовку курсантів до майбутньої професії правоохоронця. Одним із таких заходів є залучення практичних працівників до різного виду занять та виховних заходів. У стінах інституту вже побували представники з ГУБОЗ МВС України, Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України, ГУМВС України в Донецькій, Запорізькій, Харківській областях.

Вікторія Прозора (Нетяга)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *