Живу в Краматорську. В 1960 році нашу вулицю почали засипати шлаком. Вкатали. Засипали зверху піском. Все вроді по уму. А також засипали ярок, який був шириною десь 15–20 м та глибиною від 0.5м до 5м. А разом з ним засипали роднік, який уже був ще до того, як мій дід та інші громадяни получили земельні наділи під постройку собі хат. А в цьому ярку був роднік (це було ще в 1935 р.). Зробили вроді добру справу, став лучший під’їзд, не стало містка і т.д. І ось в 1998 р. він, роднік, проснувся та почав свою справу — почав затопляти погріба. Ми звернулись в горісполком за допомогою. Правда, прийшла комісія, обслідували, сказали, що будем думать, що далі робить. І дали відповідь, що коштів немає. Я особисто звернувся до нашого прославленого т. Скударя Г.М., він же наш, краматорський, депутат ВР України, — а воз і нині там. Обіцяв, що приїде і все рішить на місці. А я в нього просив, що якщо для вирішення цієї проблеми треба багато грошей, то зробіть мені в підвал кесон — це поставить лист железа і заварить стінки. І ось жду депутата 5 років. А зампредседателя на відповідь, це було уже в 2008 р., каже: «Ну, что же, нет у вас подвала и не надо. У нас дела повыше вашого подвала».

І вот місяць назад завалилась одна стенка. А помощі немає. Наверно, і до смерті не дожду помощі. Тепер у нас інші руководітелі, як в городі так і в країні. Чув пламенную речь от главного діріжора ВР от Партії Регіонів Чічікова (Чечетова). К власті прийшли професіонали, герої України, заслужение люди науки і техніки. Тільки я щось не бачу здвигу в його словах. «Україна для народа», а для якого народа? Наверно, це той народ, що витрачає 100 мільйонів на хати, гаражі, на море, 152 мільйона на госрезиденцію, 600 мільйонів на окружну дорогу в Донецьку, або 135 депутатів, які вже забрали за перший квартал більше 2 млн. за польоти і т.д.

А зробити свою справу і допомогти пенсіонеру, учаснику ВВ, який проробив 22,5 р. в металургії, а ще 20 р. слесарем на зборке, та ще робив після пенсії на полях України, — грошей нема. А ці захисники робочого класу, пенсіонерів, крестьян жирують без угризенія совісті, грабят всю Україну.

Як же не стидно дивитися людям в глаза? Так в них глаза заморожені, тому так і робиться.

Шановна редакція, вибачайте за таке писання, що сліпий, що руки трусяться.

Михайло Андрійович Жужома,
м.Краматорськ

От редакции

Михаил Андреевич прислал в редакцию некоторые копии и оригиналы ответов на его обращения по поводу затопления грунтовыми водами участка домов частного сектора, расположенного по улицам Донецкая, Литвинова, Щорса, А.Барбюса в Краматорске. В 2006 году заместитель городского головы С.Г.Захаров сообщает, что еще в 1998 году Донецким институтом проводились исследования причин подтопления, и была определена необходимость устройства дорожной траншеи и дренажного колодца, «но в последние годы средств из местного бюджета на выполнение данных работ не выделялось». Главное управление ЖКХ Донецкой областной госадминистрации 13 апреля 2007 года (за подписью замначальника управления Г.И.Ивендикова) ответило: «Порушене питання потребує додаткового часу для більш ретельного вивчення. Про результати буде повідомлено додатково». 24 апреля 2007 года городской голова Г.А.Костюков ответил, что на 2008 год запланировано проведение гидрогеологических исследований, но работы будут выполнены при условии их достаточного финансирования.

31.03.2008 года первый заместитель начальника главного управления ЖКХ Донецкой областной госадминистрации И.Ю.Хиврич ответил, что «кошти передбачено на фінансування програми «Ліквідація наслідків підтоплення», але кошти не розподілені між областями України. Питання залишається на контролі».

28.05.2008 года заместитель начальника главного управления ЖКХ Донецкой областной госадминистрации О.С.Соловей ответил, что «за повідомленням Краматорського міськвиконкому проведені переговори з Харківським проектним інститутом на розробку проектно–дослідницьких робіт… Про результати буде повідомлено додатково».

26.08.2008 года заместитель начальника главного управления ЖКХ Донецкой областной госадминистрации В.А.Осипенков сообщил, что за повідомленням Краматорського міськвиконкому з Харківським проектним інститутом укладено договір на розробку проектно–дослідницьких робіт… Вартість робіт складає 82195,80 грн, термін виконання — 60 днів. Про результати буде повідомлено додатково».

Обращаем внимание, что 82195,80 грн из городского бюджета было, получается, направлено только лишь на проведение проектно–исследовательских работ, которые давно уже были проведены — а результатов до сих пор нет. То есть, получается, что сегодня сказка о Ходже Насреддине, в которой тот раздает обещания, надеясь на смерть того, кому что–то обещаешь, уже устарела — сегодня люди попутно еще и успевают на невыполненных обещаниях разбазарить государственный бюджет на немаленькие суммы. И никто их за это не привлекает к ответственности. Потому что они не отрезают кусочек ленты от венка, или не делают каких–то иных «националистических» действий — они просто деньги из бюджета тратят на очковтирательство.

Второе, на что хотелось бы обратить внимание — это то, что все приведенные здесь отписки государственных чиновников — это ответы на обращения гражданина г. Краматорска к Ю.В.Тимошенко и фракции БЮТ. То есть всё как всегда: человек пишет письмо депутату или Премьер–министру, это письмо «отфутболяется» вниз, областным и городским чиновникам, те пишут отписки — и на этом всё. А воз, как пишет, наш читатель, стоит и не шевелится. Но при этом еще, оказывается, и казна государственная пустеет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *