Віктор Балога, народний депутат України, написав на своїй сторінці в «Фейсбуці»:

«Ввівши утилізаційний збір, влада зробила добре для двох–трьох людей. А що про це думає простий українець–працівник бюджетної сфери? Далі мовою оригіналу з повідомлення, отриманого мною на «Фейсбуці»:

«Шановний Віктор Іванович. Звертаюся до Вас від імені дуже багатьох людей, які в свій час купили робочих коників — стареньких «жигулів», які їм служать вірою і правдою. І ось тепер прийняли закон, який буде ставити всіх нас поза законом. Тобто, ці машини не тільки стануть від нас відбирати, але і за утилізацію платити ще треба. Якщо від нас заберуть ці авто, ми вже ніколи не зможемо собі дозволити мати якесь інше. Лікар за свою мізерну платню ніколи не купить навіть китайське авто. Адже ж лоббісти не дозволять завезти в Україну індійські авто за 2000 доларів. Ми розуміємо, що ми з своїми авто плутаємося під ногами у членів уряду і депутатів, які їздять на швидкісних джипах, але якщо від нас заберуть ці 20–річні жигулі, за якими ми добре доглядаємо, нам нічим буде з поля картоплю навіть привезти. Чи про це думали ті, хто голосував за цей закон? Що нам робити? Якщо депутати так переживають за те, щоб в Україні обновився парк авто, то нехай приймуть закон хоча б для вчителів і лікарів про іпотеку на авто. З нас познімали по 0,25 ставки, бо в державі не хватає грошей на зарплату, тепер заберуть ще наших годувальників — старенькі але уходжені авто. Як далі жити? Може б, винести це на обговорення у ВР — і відмінити цей закон?»

Напомню, что 4 июля, под занавес сессии, депутаты Верховной Рады приняли во втором чтении законы о введении нового, экологического сбора на автомобили. Голосов хватило с запасом — 235 «за».

Закон №421—VII «Про утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств» и закон №422—VII «Про внесение изменений в Налоговый Кодекс относительно оплаты экологического налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств» были подписаны Виктором Януковичем 30 и 31 июля 2013 года. Законом «Про утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств» вводится система сбора и утилизации непригодных к использованию колесных транспортных средств.

Законы вступают в силу 1 сентября 2013 года.

Авторы законов: Ярослав Сухой (Партия регионов) и Валерий Крайний («Батькивщина»). Государство затрат после введения этих законов в действие не несет никаких. За всё заплатят граждане Украины со своих карманов.

Закон о введении утилизационного сбора предусматривает очищение улиц от всех старых автомобилей.

Фактически украинской властью нанесен мощнейший удар по гражданам Украины сразу по двум направлениям:

1) старые автомобили будут принудительно забирать (при этом владельцы автомобилей еще и платить будут за снятие с регистрации и за прием на утилизацию);

2) утилизационный сбор значительно повысит цену автомобилей, ввозимых из–за границы.

Анатолий Герасимчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *