Поки Тимошенко і Ющенко будуть чіплятися за булаву – Україна приречена на поразку

29.07.2011 09:59:06

Багато людей сьогодні не розуміють, за що судять Тимошенко. Не бачать в її діях кримінального злочину. Люди не вірять в те, що президент Янукович безпристрасно бореться з корупцією. Тому що переслідують «попередників», тоді як «нинішнім» все сходить з рук. І багато людей вірить в те, що тільки Тимошенко зможе стати лідером нації і перемогти нинішню владу. Правда, при цьому застерігають, що її треба буде контролювати.

Ну що тут відповісти таким людям? Ну, давайте повіримо щуці – і кинемо її в річку. Ви потім зможете її контролювати? Ви не пустите її до Путіна? Ви не пустите до неї нових лозинських, яких вона пачками буде брати на “перевиховання” – а насправді – ради грошей, грошей і ще раз грошей? Невже 5 років було мало, щоб пересвідчитися в тому, що жодне УКРАЇНСЬКЕ питання її абсолютно не хвилює? Назовіть хоч один аргумент на користь того, що Тимошенко хоча би пробувала зробити Україну українською? Чи європейською? Подачки ради голосів на виборах – це не рахується, бо це не робота на розвиток держави.

Ющенко абсолютно правий щодо неї. Але, на жаль, Ющенко правий тільки в цьому – бо й сам виявився не достойним того народу, який його зробив Президентом.

І справа не в тому, що “тільки Юля зможе побороти нинішню владу”. Не зможе – тому що народ їй не вірить вже, і не повірить. Я маю на увазі не 20-30%, а 51%, необхідних для перемоги. Якби вона думала не про свою власну долю, а про долю України, то відійшла би в сторону, дала би можливість піднятися новим вождям – але вона ніколи і нікому не дасть піднятися. Вона буде (разом з Ющенко) до скону топтатись по всіх наших майбутніх Вашінгтонах, не даючи підняти їм голови. І найболючіше тут те, що її завжди буде підтримувати в цьому 20-30 відсотків населення. Затоптуючи можливість Перемоги України. Віддаючи Україну азаровим, табачникам і іже з ними…

Мені кажуть: критикуючи – пропонуй план виходу з тої ситуації, куди державу затягують українські суди. А у кого є план перемоги Тимошенко? Ви вірите в те, що вона очолить опозицію, здатну боротися з нинішньою владою? Що до неї пристануть всі теперішні “опозиціонери”: Яценюк, Кличко, Тягнибок, Гриценко, Кириленко, Ющенко, Костенко і ін. ( я називаю їх почергово по приблизному рівню того рейтингу, який вони мають)? Всі разом названі і неназвані особи мають десь відсотків 15-20. Ну, наприклад, частина з них піде під прапори Тимошенко – але не всі. Ті, що не підуть, будуть розривати український правий електорат на шматки – і унеможливлювати її перемогу. Це – реальний, тверезий погляд на теперішній політичний стан України.

На що сподіватися? Можливо, хай це буде навіть жорстоко (бо я категорично проти тюрем), Янукович зіграє роль санітара нашої патріотичної еліти? І тоді буде на кого глянути – на нових амібіційних, а головне – державномислячих людей? Бо зараз Вам ніхто не зможе скласти план Перемоги – він неможливий, поки Ющенко і Тимошенко будуть чіплятися, сваритися за булаву. Так само, як неможлива була перемога Чорновола після 1991 року…

Анатолій Герасимчук